Harjumaa omavalitsuste ja vanemaealiste esindajate koosolek

Foto: Toomas Volmer.
18. jaanuaril toimus Harjumaa omavalitsuste ja vanemaealiste esindajate esimene omataoline koosolek, kus ühist arutelu peeti eakate/vanemaealiste kogude loomise üle omavalitsustes ja maakonnas.

NOVA projekti kutsele vastasid ja koosolekul osalesid esindajad Keila ja Maardu linnast, ning Kuusalu, Lääne-Harju, Rae, Saku, Viimisi vallast. Samuti Harjumaa Omavalitsuste Liidust ja Harjumaa Ettevõtlus ja Arenduskeskusest. Koosolekul osales ka Norra Kuningriigi Suursaatkonnast Piret Marvet, kes tutvus nende poolt rahastatud Kuldse Liiga koolitusprogrammi edenemisega.

Koosolek toimus Keila linnavalitsuses, kus linnavalitsuse juures töötab ka eakate nõukogu. Kõigepealt andiski Keila linnapea Enno Fels ülevaate, kuidas Keilas eakate nõukogu asutati ja tööle rakendati ning kuidas sellest on kasu tõusnud nii linnavalitsusele kui ka eakatele nende probleemide lahendamisel.

Seejärel jagasid oma kogemusi kõigi osalenud valdade ja linnade esindajad.

Esimene vanemaealiste teemal omavalitsuste ja vanemaealiste esindajate piirkondlik koosolek järeldas, et selliseid kokkusaamisi on vaja jätkata, see on oluline ja võimestab meid vastastikku ning saame kogemusi vahetada. 
Järgmine koosolek otsustati korraldada juba märtsis. Sinna on oodatud ka teiste Harjumaa omavalitsuste esindajad.

Pikemalt jaanuari uudiskirjas.

Agu Laius, Kuldse Liiga huvikaitsejuht